ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİ

ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİ

Teknolojinin çok hızlı ilerlediği günümüzde, öğrencilerin artık bu kadar hızlı ilerleyen bir sisteme adaptasyon sağlayabilmeleri için, küçük yaşta bu teknoloilere aşina olmaları, sadece kullanan değil aynı zamanda üreten bireyler olmaları için çeşitli eğitim içeriekleri sunuyoruz.

Bu kapsamda öğrencilerimiz için Robotik, Kodlama, Elektrik, Elektronik, 3D Yazıcı ve 3D Tasarım, Maket ve Origami gibi konularının yer aldığı bir eğitim içeriği sunuyoruz.

STEM; Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) teknolojisi ile çocuklar ile birlikte uygulamalar yaparak, teknoloji alanında tüketici kalmak yerine üretici konumda yer almalarını hedefliyoruz. Bu nedenle çocuklardaki “merak” duygusundan yola çıkarak içlerindeki “üretkenliği” farketmelerini sağlıyoruz.

Tamamen teknolojinin içerisinde büyüyen çocuklarımıza, günümüz ve geleceğin bu teknolojileri ile aktif ve nasıl faydalı kullanmaları gerektiğini öğretmeyi amaçlıyoruz. Problemi çözmeye odaklı, ezber yerine deneyimler kurgulayarak çeşitli eğitim ve atölye çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında;

Akil Koleji - Şerifali
Akil Koleji - Şerifali

Cubetto

Cubetto 3 yaş ve üzerindeki çocuklara programlama ve kodlama antığını öğretmek için tasarlanmış sevimli ahşap bir robot setidir. Çocukların temel programlama kavramlarını öğrenmeleri için harika bir araçtır. Hata ayıklama işlemidir. Panel üzerinde blokları söküp, tekrar yerleştirerek hatalı işlem düzeltilebilir.

Makey Makey

Birazcık bile olsa elektrik ileten her materyal ile çalışır. Kurşun kalem, ketçap, limon, oyun hamuru, sebzeler, parmak boyası vb. Makey 21.yüzyıl için geliştirilmiş bir icat kiti olarak tanımlıyorlar. Günlük hemen her neyneyi bir dokunmatik yüzeye çevirebilirsiniz makey makey ile. Bu öyle bir icat kiti ki yeni başlayandan uzmanına kadar mühendisinden sanatçısına kadar herkes farklı şekillerde kullanabilir.

Akil Koleji - Şerifali
Akil Koleji - Şerifali

3D Printer

3D printer eğitim ve etkinliklerde öğrencilerin sadece hayal ederek değil; üreterek, dokunarak ve hissederek daha etkili öğrenmelerine olanak sağlar. Öğrencilerin kendi hayal dünyasındaki nesne ve objelerin tasarlamalarını sağlamak, geleceğin teknolojisi olan 3D yazıcı dünyasında etkin rol almalarını sağlamaktır.

Arttırılmış Gerçeklik

Artırılmış gerçeklik mobil uygulamaları eğitim ve öğretimin tüm düzeylerinde sınırsız şekilde kullanılabilmektedir. Hazır boyama şablonuna boyama işlemleri ile çocuk istediği gibi karakterleri boyayabilir. Boyama işlemi bittiğinde tablet yada akıllı telefondan uygulama ile boyanan resme bakıldığında karakter 3 boyutlu olarak canlanacaktır. Öyle ki canlanan bu karakter hareket etmekte hatta bu karakter ile oyun bile oynanabilir.

Akil Koleji - Şerifali