TEKNOLOJİ DESTEKLİ EĞİTİM

TEKNOLOJİ DESTEKLİ EĞİTİM

Hayatımızın her safhasında var olan teknolojiyi öğrencilerimize doğru ve yerinde kullanmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz teknolojik aletlerle saatlerce vakit geçiren bir nesil değil, teknolojiyi bilgiye ulaşmak için kullanan bir nesil yetiştirmektir. Bu bağlamda kurumumuzda bütün teknolojik imkanlar mevcuttur. Bilişim ve Teknoloji Yazılım Dersliği, her sınıfta akıllı tahta ve internet bağlantısı, Fen Bilgisi Laboratuvarı, çocuklar için özel 3D yazıcı ile hayallerindeki tasarımları yapabilme imkanı, Teknoloji ve Tasarım Dersliği bulunmaktadır.       

Bilgisayar, internet ve çeşitli iletişim ağları gibi teknolojik aletleri kullanarak öğrenci ve öğretmenlerimizin eğitimle ilgili kaynaklara kolayca ulaşmalarını sağlamak, kişisel gelişimlerine yardımcı olmak, bilgiye erişim ve yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktayız.  Kaynaklarımızı sınıf ve okul ortamında kullanarak öğrencilerimizin yerel ve uluslararası alanlarda bilgili, kendine güvenen ve sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlıyoruz.

Teknolojinin eğitim ve öğretim alanlarında çok önemli etkiye sahip olduğunu ve bu uygulamalardan uzak bir şekilde eğitim ve öğretimin sağlanmasının pek mümkün olmadığını hepimiz bilmekteyiz.  Öğretmenlerimiz teknolojik alet ve imkanları en iyi şekilde kullanabilecek ve öğretim kalitesini yükseltebilecek donanımlara sahiptirler. Öğrencilerimiz laboratuvarlarda ve sınıf içerisinde teknoloji ve internete kolayca ulaşabilirler. Okulumuzda bütün sınıflarımızda akıllı tahta ve internet ulaşımı mümkündür. AKİL Okulları olarak öğrencilerimizin 21.yüzyıl teknolojik imkanlarını kullanarak başarılarını artırmalarını ve bilinçli bireyler olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimize en güzel imkanları sunarak sorumluluk sahibi ve yaşam boyu öğrenmeye meraklı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Akil Koleji - Şerifali